Jak zazimovat zahradu?

Chcete-li mít krásnou a atraktivní zahradu na pohled a to v několika dalších letech, pak je nutno se o ní na podzim a v zimě pořádně postarat. Sklizeno už povětšinou máte, bude potřeba brzy zazimovat nejen zahradu, ale také rostliny, které máte vysazené. Chcete přeci, aby byla zahrada krásná i příští rok a to bez toho, abyste vysazovali nové a nové rostliny.

Myslete na trávník

Vyhrabejte z něj listí, které je spadáno, větvičky nebo kůru ze stromů. Ideální doba je okolo listopadu, na konci. Jestliže se objevuje na trávníku plevel, pak jej zlikvidujte s pomocí herbicidů. Můžete na něj aplikovat speciální hnojivo a to na konci října.

Jak na dřeviny?

Pokud je stále slunečno, tak dřeviny zalévejte, zejména pak jehličnany a keře, které jsou stále zelené. Jestliže na své zahradě máte druhy, které jsou choulostivější, pak vezměte jutovinu nebo netkanou textilií a obalte jimi rostlinu. Zkontrolujte, zda jsou rostliny, které to potřebují, přivázány, zda jim neublíží sníh, který je může zlomit.

Co s květinovými záhony?

Odkvetlé trsy trvalek ostříhejte, odstraňte všechen plevel ze záhonů a můžete jemně prokypřit půdu. Chcete-li, můžete rozmnožit druhy kvetoucí na jaře a poté na něj dát suché listí jako skvělou izolační vrstvu.

Co s jezírkem?

Nemusíte jej vypouštět před každou zimou, stačí to jednou za dva až tři roky. Lekníny přezimují při hloubce až osmdesát centimetrů. Pokud je jezírko mělčí, lekníny raději vytáhněte a během zimy jej nechejte v kbelíku s vodou. Pokud máte v jezírku exotičtější rostliny, pak je podobně zazimujte také, vytáhněte je. Máte-li v jezírku rybičky, pak v hloubce sto centimetrů vydrží. Odstraňte suchá stébla nebo trsy. Pravidelně čistěte hladinu, odstraňujte spadané listí a jiný odpad.